Toptan Vida ve Özel Vida Siparişleriniz İçin Firmamızla İrtibata Geçiniz.

Vida, esas itibarı ile, silindirik bir mil üzerine vida profili adı verilen diş şeklinin helis eğrisi boyunca sarılması ile meydana gelir. Helis eğrisi, uzun dik kenarı, üzerine sarılacağı silindirin taban çevresine eşit olan bir dik üçgenin hipotenüsünün, silindir üzerine sarılışı sırasında oluşturduğu eğridir. Dik üçgenin kısa kenarı ise vidanın adımını göstermektedir ve helisin silindir yüzeyini bir defa dolanışındaki ilerleme miktarı olarak tanımlanabilir.

Add a comment

EN ÇOK İHTİYAÇ DUYULAN BAĞLANTI ELEMANINIZ CİVATALAR

Makinadan, yapı sektörüne, mobilyadan otomotive pek çok alan ve iş dalında sıklıkla kullanılan, vazgeçilmez bir bağlantı elemanı olan civata, kullanıldığı birimleri birbirine bağlama görevini üstlendiği için, özenle üretilmesi gereken bir malzemedir.

Temel mantık olarak, bağlanması hedeflenen yüzeyler üzerine açılan bir deliğe uygun ebatlarda üretilen civatalar, üstlerine yerleştirilen somunlar vasıtası ile parçaları birbirine monte eder. Oldukça hassas ve çok sağlam monte edilmesi gerek yüzeyleri bağlama elemanı görevini üstlenmiş olan civata, bu özellikleri göz önünde bulundurulunca doğru malzeme ve üretim teknikleri bir araya getirilerek üretilmesi gereken bir malzeme.

Add a comment

Somun

Somun, cıvata veya saplama ile beraber kullanılan, ana sökülebilir bağlantı elemanlarından biridir. Temel olarak, ortasında kılavuz çekilmiş (vida açılmış) bir delik olan basit bir parçadır. İki bağlantı elemanı (cıvata-somun veya saplama-somun), vida dişleri arasındaki sürtünme kuvvetinin etkisiyle birbirlerine tutunurlar. Ayrıca cıvatanın ve somunun birleştirilen parçalara oturan yüzeylerinde de cıvata ve somunu "kilitleyen" sürtünme kuvveti mevcuttur.

Add a comment

Özel Vida

İslam Cıvata, tasarımını  ve ölçülerini müşterinin belirleyeceği vidayı özel imalat olarak üretmektedir. İslam Civata, özel vida üretimi ile beyaz eşya, otomotiv, makine, inşaat, mobilya gibi bir çok sektörde hizmet vermektedir. İslam Civata özel vida üretiminde en yenilikçi teknolojileri kullanarak müşterilerine en iyi hizmeti sunmayı hedeflemiştir. Özel Vida üretiminde sektöründe öncü olan İslam Civata...

Add a comment

Cache hits : 26 [92%]
Cache misses : 2 [7%]
Cache total : 28
Url added to cache : 360Misses list
index.php?option=com_content&Itemid=101&lang=&view=featured

index.php?option=com_content&Itemid=101&lang=&view=featured

In memory, waiting to be written : 0
Ram used : 57720